přihlášeníkošíkkontaktdopravné
Chovatelské potřeby a krmiva pro hlodavceChovatelské potřeby a krmiva pro psyChovatelské potřeby a krmiva pro kočkyChovatelské potřeby a krmiva pro rybičkyChovatelské potřeby a krmiva pro ptákyChovatelské potřeby a krmiva pro teraristiku
Hlodavci doma
Pes doma
Kočka doma
Rybičky doma
Ptáci doma
Teraristika doma

Rataj BactoEsex na 1000l

Přípravek na bakteriální oživení akvarijní vody

Přípravek obsahující bakteriální kmeny, které jsou schopny oxidovat organické zbytky až na dusičnany.
  • Pokud se v akváriu nahromadí organické látky, projeví se zákalem vody a zvýšeným výskytem řas. Řešením je dodat do akvária bakterie, které plní funkci tzv. biologické filtrace. Tyto prospěšné bakterie rozkládají výměšky ryb a odumřelou organickou hmotu na jednoduché látky (dusičnany, fosfor, draslík a CO2), které rostliny přijímají jako živiny.
  • CO2 současně udržuje pH vody na optimální úrovni. V takovém akváriu se výborně daří rybám i rostlinám bez nutnosti větších zásahů zvenčí a je v něm minimum řas.
  • BACTOESEX doporučujeme také při vysazování ryb do čerstvě založené nádrževyhneme se tak zvýšené koncentraci nitritů, která může způsobit úhyn ryb.
DVOUSLOŽKOVÝ přípravek BACTOESEX obsahuje: spory mikroorganizmů BACTO+ na inertním zeolitovém nosiči.
  • Po aplikaci do vody spory během 24 hodin vyklíčí na fyziologicky aktivní buňky, které odstraňují organické látky, amoniak a dusičnany z vody.
  • Tímto vodu přirozeným způsobem čistí, omezují růst řas a vytvářejí zdravé prostředí pro ryby i rostliny.
  • Výživné medium NITRITSTOP pro podporu činnosti bakterií oxidujících dusitany - NO2 na dusičnany - NO3. Jedná se hlavně o bakterii Nitrobacter, která bez přítomnosti specifických výživných látek stagnuje, takže se ve vodě hromadí dusitany - NO2, které dusí ryby. O přítomnosti NO2 se přesvědčíme testem AZOTIN.
Dávkování: na 100l akvarijní vody dávkujeme 4 kapsle BACTO+ a 4 kapsle NITRITSTOP. Před aplikací vysypeme činidlo z kapslí a promícháme ho důkladně v 500ml vlažné vodovodní vodě a nalijeme do akvária. Voda se zpočátku mléčně zakalí zeolitovým nosičem, který na sebe naváže amoniak a různé nečistoty a usadí se během 24 hodin ve filtru.
Důležité upozornění: želatinové kapsle nesmí přijít do akvarijní vody, kde by působily toxicky!!!
U čerstvě založených nádrží aplikujeme 1× týdně, jinak vždy po výměně vody a čištění filtru.
GM341838V
Rataj
Již nelze zakoupit
Chovatelské potřeby a krmiva pro hlodavceChovatelské potřeby a krmiva pro psyChovatelské potřeby a krmiva pro kočkyChovatelské potřeby a krmiva pro rybičkyChovatelské potřeby a krmiva pro ptákyChovatelské potřeby a krmiva pro teraristiku